Back to Top
 
 
Επάνοδος του R40 με μεταφορά σε νέα πλατφόρμα (19 Μαρ 2017)

Μετά από δέκα χρόνια συνεχούς λειτουργίας, η πλατφόρμα στην οποία στηρίζεται το R40 και το φόρουμ μας ανανεώθηκαν στην τελευταία τους έκδοση. Έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε με τις τελευταίες ευκολίες που προσφέρουν οι νέες εκδόσεις της πλατφόρμας και για τα επόμενα 10 χρόνια :)

5o Ράλλυ ΣΠΡΙΝΤ ΔΩΔΩΝΗΣ

Περισσότερα
12 Χρόνια 9 Μήνες πριν #9136 από lefkot

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 9 Μήνες πριν #9138 από HUNTER
Απαντήθηκε από HUNTER στο θέμα Απ:5o Ράλλυ ΣΠΡΙΝΤ ΔΩΔΩΝΗΣ
Χμμμμ,λειπει το Νο19 απο τη λιστα Νικο.Ορθογραφικο;

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 9 Μήνες πριν #9140 από lefkot
Απαντήθηκε από lefkot στο θέμα Απ:5o Ράλλυ ΣΠΡΙΝΤ ΔΩΔΩΝΗΣ
HUNTER έγραψε:

Χμμμμ,λειπει το Νο19 απο τη λιστα Νικο.Ορθογραφικο;


Όχι Αντρίκο. Ακύρωση λίγο πριν την αποστολή στην ΟΜΑΕ αλλά είχε γίνει η πρώτη αριθμοδοσία.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 9 Μήνες πριν #9146 από HUNTER
Απαντήθηκε από HUNTER στο θέμα Απ:5o Ράλλυ ΣΠΡΙΝΤ ΔΩΔΩΝΗΣ
Αυριο το πρωι καποια στιγμη,αναχωρω για την παγουρία!!!
Ευχομαι καλο αγωνα σε όλους,και ιδιαιτερα στην ιδια την ΕΛΕΤΑ. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 9 Μήνες πριν #9166 από apostolis

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 9 Μήνες πριν #9173 από paulos
Απαντήθηκε από paulos στο θέμα Απ:5o Ράλλυ ΣΠΡΙΝΤ ΔΩΔΩΝΗΣ
Σημερα 16 Ιουλιου,

Παρουσιαζομενος στον τεχνικο ελεγχο με το νουμερο 26 ΜΠΑΞΕΒΑΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ(HONDA CIVIC TYPE-R),η οργανωση του αγωνα και συγκεκριμενα ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ της ΕΛΕΤΑ αποφασισε εν ταχυ και τελεσιδικα οτι δεν εχω δικαιωμα να λαβω μερος στον (ΔΙΚΟ ΤΟΥ,οπως τον χαρακτηρισε ο ιδιος)αγωνα λογω της μη παρουσιασης της γνησιας αδειας κυκλοφοριας του ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ προσωπικου αγωνιστικου αυτοκινητου του οποιου ειμαι κατοχος εδω και τρια χρονια εχοντας λαβει μερος σε πολλους αγωνες(σπριντ,αναβασεις,ραλλυ) σε διαφορα μερη της Ελλαδος διχως να δημιουργηθει το παραμικρο παραπτωμα ειτε απο μερους μου,ειτε απο μερους των αγωνοδικων.Αποφασισε αμεσα ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ της ΕΛΕΤΑ οτι δεν θα συμμετασχω στον αγωνα ωστοσο ΑΠΑΙΤΗΣΕ να του καταβαλω το παραβολο της ασφαλισης του αγωνιστικου αυτοκινητου(60ευρω) το οποιο και επραξα και κατεχω σχετικη αποδειξη υπογεγραμεννη απο τον ιδιο(τον ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΕΛΕΤΑ).Απαιτω να μου παρουσιασει και να αναρτησει στο site της δικη του λεσχης το ΠΑΡΑΒΟΛΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΠΑ που πληρωθηκε για το συκεκριμενο αυτοκινητο.Αν δεν προχωρησει στην παραπανω πραξη τοτε αυτο θα θεωρηθει μια ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΠΡΑΞΗ και θα ενεργησω ως εξης:
θΑ παρουσιασω την Δευτερα 18 ΙΟΥΛΙΟΥ την σχετικη αποδειξη(παραβολου ασφαλισης) που κατεχω στην ΣΔΟΕ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ με ΣΚΟΠΟ να ερευνηθουν με τι κριτηρια κοβονται οι αποδειξεις απο την συγκεκριμενη ΛΕΣΧΗ(ΕΛΕΤΑ) και πως αποδιδονται στην ελπα και ποιο ποσο απο αυτο(το παραβολο)αποδιδεται στην ΕΛΠΑ.
Και εν τελει πρεπει ο καθε αγωνιζομενος να γνωριζει σε ποια εταιρια ειναι ασφαλισμενο το αγωνιστικο αυτοκινιτο του,με τι προυποθεσεις ειναι ασφαλισμενο,τι καλυψεις προσφερει και ποσο ειναι το υψος της καταβολης του ασφαλιστρου.

ΜΠΑΞΕΒΑΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ.

Υ.Γ Θα επιθυμουσα αυτο αν γινεται να ληφθει ως επιστολη απο τους διαχειριστες του site αυτου(R40.gr) και αν ειναι εφικτο να αναρτηθει στην κεντρικη σελιδα του R40.gr.
Ευχαριστω πολυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 9 Μήνες πριν #9178 από lefkot

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 9 Μήνες πριν #9180 από HUNTER
Απαντήθηκε από HUNTER στο θέμα Απ:5o Ράλλυ ΣΠΡΙΝΤ ΔΩΔΩΝΗΣ
η gallery του αγωνα εχει ανεβει:

www.r40.gr/gallery2/main.php?g2_itemId=108161

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 9 Μήνες πριν #9182 από HUNTER
Απαντήθηκε από HUNTER στο θέμα Απ:5o Ράλλυ ΣΠΡΙΝΤ ΔΩΔΩΝΗΣ
Και μερικες δικες μου εντυπώσεις απο τον αγωνα:
Η ΕΛΕΤΑ χρειαζεται περισσοτερα ενεργα μελη (κατι που ισχυει και για το 99% των υπολοίπων λεσχων μαλλον) για να οργανωσει τον αγωνα της.Ηταν σαφες οτι υπήρχανε ελαχιστοι λουσμενοι στον ιδρωτα,οι οποίοι επρεπε να χωρεσουν 48ωρες στο 24ωρο,12 μερες στην εβδομαδα και 8 βδομαδες στο μηνα για να καταφερουν να βρεθούνε παντου,και ξερω οτι θα βρισκοτανε ΠΑΝΤΟΥ αν τα καταφερνανε με καποιον τροπο.
Ενα σφαλμα της οργανωσης,ητανε το οτι δεν μπορεσανε να κρατησουνε το κοινο σε καποια ασφαλη απόσταση απο την ραμπα της πανηγυρικης εκκινησης.Οποτε συμβαινει αυτο,υπάρχει σοβαρο ρισκο τραυματισμου για καποιον θεατη ή φωτογραφο ο οποίος αναγκαζεται (επειδη τον πιεζει το πληθος) να βρισκεται ολοενα και πιο κοντα στα αγωνιστικα ψαχνοντας χωρο να φωτογραφισει αναμεσα απο δεκαδες κεφαλια που τρυπώσανε μπροστα του,να μην μπορει να υποχωρησει γρηγορα στην ακρη οταν το αγωνιστικο κατεβει τη ραμπα (διοτι δεν εχει χωρο ελευθερο πίσω του) και να προσεχει και το αμολυμενο εξαχρονο του θεατη που τραβαει με το κινητο του και μαλιστα αποκομενο απο τους γονεις του.Και ολα αυτα με τη διαρκη υποψια του οτι καποιο πληρωμα θα θελησει να κανει μια εντυπωσιακη εκκινηση.
Πστευω οτι το ρισκο τραυματισμου σε τετοιες περιπτωσεις ειναι ισως περισσοτερο απο το να σταθεις σε λαθος σημειο στην ειδικη,εστω κι\'αν δεν κρυβει πιθανοτητες σοβαρου τραυματισμου που υπάρχει στη δευτερη περιπτωση
Κατι αλλο που με ενοχλησε,ηταν η εκφωνητρια.Κουκλα μεν,αλλα μας εστειλε όλους για υπνο παρουσιαζοντας χωρις κεφι τα πληρωματα.Δεν χρειροκροτησε κανεις,δεν σφυριξε κανεις,και το κλιμα εμοιαζε περισσοτερο σαν μεγαλη παρασκευη παρα σαν πανηγυρικη.


Στον αγωνα τον ιδιο,όλα μου φανηκαν οτι κυλισανε \"ρολόι\",τουλαχιστον στα σημεια που μπόρεσα να παρακολουθησω με τα ιδια μου τα ματια.Φυσικα για το αγωνιστικο κομματι,περισσοτερο θα επρεπε να μας πει καποιος αγωνιζομενος που το εζησε σε πρωτο προσωπο

Το κλιμα φανηκε να ειναι επίσεις ωραιο.Χαλαρες παρεες,βουτιες στην πισινα,κουβεντες,χαρουμενα προσωπα.Νομιζω οτι ελαχιστοι δεν θα διασκεδασανε στα Γιαννενα


Και του χρόνου!!! :)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 9 Μήνες πριν #9190 από lefkot
Απαντήθηκε από lefkot στο θέμα Απ:5o Ράλλυ ΣΠΡΙΝΤ ΔΩΔΩΝΗΣ
Και του χρόνου καλύτερα θα συμπλήρωνα εγώ στον φίλο Ανδρέα που γνωρίζει την ΕΛΕΤΑ πολύ καλύτερα ακόμη και από μέλη της ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: glfrallycardspaskalip
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.369 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ